V Krči je nejmodernější oční klinika v Praze

Autor: Petra Ďurčíková

06. 10. 2013 | 19:51

Moderní diagnostické a vyšetřovací postupy, nejmodernější přístroje nebo unikátní nanonátěry – to vše a mnoho dalšího nabízí pacientům oční klinika Gemini, která se slavnostně otevírá v pražské Krči 26. září. Mezi klenoty vybavení patří i nové lasery. Vlajkovou lodí je laser Amarais 750S. Ten patří mezi nejpřesnější a nejrychlejší lasery pro odstraňování očních vad.
Přestavba budovy z roku 1924 trvala pouhých 74 dní a během ní vznikly na 600 metrech čtverečních dva operační sály vybavené nejlepšími přístroji, pět lékařských vyšetřoven a několik přístrojových vyšetřoven využívajících moderní vyšetřovací a diagnostické postupy. Kromě toho jsou stropy interiérů operačního traktu natřeny speciálními nanonátěry, které zajišťují maximální čistotu vzduchu v interních prostorách. „Nanonátěry se nám osvědčily už při rekonstrukci kliniky ve Zlíně, kde jsme je použili jako vůbec první v Česku, ačkoli jde o český patent. Unikátní systém nanonátěrů slouží k dezinfekci vzduchu,“ vysvětlil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.
Na klinice se provádí celá škála zákroků. Jde především o postupy odstraňující dioptrické vady – krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus, a to buď působením laserového paprsku na povrchu oka, nebo vrámci nitroočního zákroku, při kterém se z oka pacienta odstraní jeho čočka a nahradí se umělou nitrooční čočkou. „Pro pacienty, kteří se chtějí zbavit závislosti na brýlích, jsou připraveny speciální trifokální čočky, které umožňují kvalitní vidění do dálky, na počítač i při čtení. V neposlední řadě se klinika specializuje na operace šedého zákalu. Široké spektrum zákroků doplňují plastické operace očních víček,“ popsala Drahomíra Baráková, primářka kliniky Gemini v Zahradách.
Chloubou kliniky je laser Amarais 750S. Všeobecně je považován za jeden z nejpřesnějších a nejrychlejších laserů pro odstraňování očních vad. Díky sledování pohybů oka v šesti směrech nabízí tento unikátní přístroj precizní provedení zákroku a přispívá k vynikající kvalitě výsledného vidění. „Dalším unikátním laserem je Crystalline, ten disponuje nejjemnějšími pulsy. Díky tomu je operace extrémně šetrná a bezpečná. Používá se pro tvorbu lamely rohovky při korekci očních vad metodou LASIK femtosekundovým laserem. Nespornou výhodou je, že celý zákrok je prováděn pouze s pomocí laserů bez použití ostrých mechanických nástrojů, takzvaných mirokeratomů,“ vysvětlila Drahomíra Baráková.
Důraz je na klinice kladen i na zobrazovací metody, proto klinika disponuje vysoce kvalitním systémem Daytona s ultraširokým snímáním, který využívá laserové technologie k zobrazení sítnice. Je určen především k diagnostice, dokumentování a sledování oční patologie sítnice. Vyšetření je pro pacienta vysoce komfortní a bezpečné.
„Klademe důraz na zjištění zrakových potřeb a nároků pacienta, hledáme optimální řešení a následně řešíme oční problém pro každého na míru. Pacientům zároveň nabízíme individuální a víkendové termíny. Pro veřejnost budou prostory a vybavení kliniky přístupné k nahlédnutí v rámci Dne otevřených dveří ve středu 2. října mezi 15. a 18. hodinou,“ uzavřela Drahomíra Baráková.


Odkaz URL ke článku
Klinika Gemini

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 52/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.