V Letňanech byla otevřena mimoúrovňová křižovatka

Autor: Petr Převrátil

31. 05. 2012 | 17:42

Náměstek primátora hl. m. Prahy Josef Nosek (ODS) dnes otevřel mimoúrovňovou křižovatku Liberecká – Kbelská - Cínovecká. Ta v současné době nahrazuje funkci zatím nerealizované severovýchodní části silničního okruhu kolem Prahy.

„Jsem rád, že se konečně podařilo dokončit stavbu, která má takový význam pro široké okolí Letňan, Proseku a Čakovic. Křižovatka pomůže zmírnit dopravní zatížení místních komunikací, což ušetří řidičům čas, který by strávili v zácpách a místním obyvatelům alespoň částečně uleví od emisí z projíždějících automobilů. Místo se navíc stane bezpečnějším,“ uvedl náměstek Josef Nosek.

Stavba po dokončení výrazně zlepší propustnost křižovatky. Společně s Průmyslovým polokruhem, v současné době a zřejmě i v dlouhodobějším výhledu, přebírá funkci zatím nerealizované severovýchodní části Silničního okruhu kolem Prahy. Průmyslový polokruh přebírá též funkci tzv. Expresního silničního okruhu, což znamená, že zde dlouhodobě bude převáděna velká dopravní zátěž včetně tranzitní dálkové dopravy, zejména pak v souvislosti s uvedením do provozu stavby Vysočanské radiály.

Od 1. 6. do 1. 7. 2012 bude zaveden provoz všemi směry po dokončených rampách v omezeném režimu - jednom pruhu. Toto omezení je nutné pro definitivní dokončení stavby např. k opravě objízdných tras apod.

Zprovozněná křižovatka zmírní dopravní zatížení okolních komunikací a zároveň se výrazně zlepší dopravní dostupnost Obchodního centra Letňany, které je největším obchodním centrem v České republice a je oblíbeným nákupním a zábavním cílem pro Pražany i lidi ze širokého okolí. Do spádové oblasti OC Letňany patří například Mělnicko, Roudnicko nebo Mladoboleslavsko. Nová křižovatka těmto zákazníkům urychlí cestu o zhruba 10 minut.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.