V pátek se otevře křižovatka ulic Veselská a Kbelská

Autor: Václav Vlček

30. 05. 2012 | 08:30

Zásadní změnu v oblasti dopravy pocítí od pátku řidiči z Letňan a okolí. Po více než dvou letech bude uvedena do provozu křižovatka ulic Veselská a Kbelská, která prodělala podstatnou změnu.

Místo světelného značení budou moci motoristé nově využít mimoúrovňové křížení, které podle vedení radnice Prahy 18 umožní plynulou dopravu do centra Prahy a snadný přístup na okolní komunikace.

Práce na stavbě mimoúrovňové křižovatky byly zahájeny již v roce 2007, kdy začala výstavba nových mostů na Liberecké a Cínovecké ulici nad nově připravovanými rampami. V dubnu 2010 byla zahájena další etapa spojená s dopravním omezením.

Přestože termín zprovoznění křižovatky byl stanoven na 1. června, potrvá ještě zhruba jeden měsíc, než bude stavba uvedena do plného provozu. Do té doby bude zajištěn provoz všemi směry po dokončených rampách v celém rozsahu stavby v omezeném režimu, který počítá s provozem v jednom jízdním pruhu. Toto opatření je nezbytné pro definitivní dokončení stavby a zároveň pro provedení drobných oprav na přilehlých komunikacích.

Od 1. července by měla být stavba zprovozněna bez dopravních omezení v rámci tzv. zkušebního provozu, který potrvá až do doby kolaudace stavby. Budou prováděny hlukové studie a vyhodnocení provozu ve vztahu k nastavení přilehlých řízených křižovatek.

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.