Vanda Hybnerová už ví, jak na samovyšetření prsu

Autor: Kateřina Martykanová

29. 05. 2014 | 21:31

Letošní ročník projektu Ruce na prsa, který připomíná ženám význam samovyšetření prsu, čekají už pouze čtyři zastávky. Jednou z nich je i pražské obchodní centrum DBK Budějovická, kam od 27. května zavítal edukativní stánek se speciálním modelem prsou, na němž se ženy a dívky mohou učit, jak se takové samovyšetření provádí.

Jednou z prvních žen, která zde prošla odbornou instruktáží, byla v úterý 27. května herečka Vanda Hybnerová. Na speciálním fantomu si vyzkoušela nejen, jak při samovyšetření správně postupovat, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Stejně jako ona, mohou další ženy a dívky v pražském centru DBK Budějovická (v - 1.patře vedle infostánku) získat praktické zkušenosti i užitečné rady denně od 10. do 18. hodiny. Kromě toho si navíc ještě odnesou slevové kupóny do vybraných obchodů. Stánek zde bude k dispozici až do 8. června.

Obchodní centrum DBK Budějovická je další zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. „Při loňských návštěvách v obchodních centrech ve velkých městech využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření už více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.“


Odkaz URL ke článku
Ruce na prsa

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.