Velká cena města Úval 2010

Autor: Marek Lejsek

25. 08. 2010 | 12:49

Velká cena města Úval už dávno není jen obyčejným závodem horských kol, jde o sportovně - kulturní akci s bohatým doprovodným programem a závěrečným koncertem zdarma.
28. srpna se na hřišti pod náměstím Arnošta z Pardubic koná 4. ročník Velké ceny města Úval. A na co se můžete těšit? Pro děti je připraven speciální program, pro návštěvníky doprovodné atrakce a pro závodníky samozřejmě jako vždy perfektně připravená cyklistická trať a vše ostatní, co od kvalitních závodů očekávají. K odpočinku si pak všichni budou moci užít koncert legendární skupiny Schodiště nebo se pokochat pohledem na účastníky akrobatické disciplíny dirt jump.
Tato akce vzniká ve spolupráci OS Tři pro zdraví, cyklistického klubu Úvaly a radnice města Úvaly pod záštitou starosty MUDr. Jana Šťastného. Začíná se v 10 hodin, to startují první dětské kategorie. Nejprve holky a kluci do 10 let, hned po nich v kategorii do 14 let. Poté se již konkurence začíná zvyšovat a v hromadném startu v 11:30 se na trať pustí první vlna dospělých závodníků. Vedle mužů nad 40 let a juniorů se postaví ženy, juniorky a také slečny z nově vzniklé kategorie akademiček. Na ty čekají 3-4 okruhy, tj. dohromady okolo 14-18km náročnějším terénem, který prověří jejich cyklistické schopnosti i fyzickou zdatnost.
Po nich si s tratí budou moci poměřit své síly také hlavní kategorie mužů do 40 let a akademici. Ti musí překonat 5 okruhů, tj. cca 23 km.
Tento závod je vyvrcholením Újezd.net „Seriálu tří závodů pro zdraví“, který se koná v průběhu celého roku v okolí Klánovického lesa. Ačkoli je trasa relativně obtížná, v pohodovějším tempu jistě nebude problémem pro nikoho a proč tedy tento závod nepojmout jako možnost udělat něco pro své zdraví?
V průběhu celého dne jsou přichystány nízké lanové překážky, stánek s oblečením i občerstvením. Vyzkoušet si budete moci i handbike cyklistického týmu Černí koně. Nakonec bude i koncert skupiny Schodiště - samozřejmě zdarma! Více na www.triprozdravi.cz.

Další foto

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.