Velké vítězství

Autor: Admin Ulice

17. 06. 2010 | 16:13

Nic už neohrozí pohodové bydlení v domech ve Vítkovické, Rýmařovské a Šumperské ulici a klid ve vnitrobloku mezi těmito ulicemi. Zůstává zeleň, zůstávají i hřiště!

Již od roku 2006 vedla městská část Praha 18 s developerskou společností CODECO, a. s., vlastnící v k. ú. Letňany pozemky o celkové výměře 24.492 m², jejichž část se nachází v těsné blízkosti bytových domů ve Vítkovické a Šumperské ulici, jednání o projektu „Zelené Letňany". Projekt počítal s výstavbou dvou bytových domů s celkem 70 byty a podzemním parkovacím stáním. Na základě veřejné prezentace a vyhodnocení studie vedení městské části Praha 18 doporučilo společnosti CODECO od realizace projektu v této lokalitě upustit. Jednání nebyla jednoduchá a trvala mnoho měsíců. Výsledkem těchto usilovných jednání byla také změna územního plánu na plochy zeleně, o čemž byli majitelé bytových domů před několika měsíci informováni. Teď se městská část blíží ke konci cesty, na kterém je dosažení návrhu na směnu pozemků.

Na začátku měsíce května t. r. společnost CODECO, a. s., požádala hlavní město Prahu (dále HMP) o projednání možnosti směny zmíněných pozemků za pozemky v k. ú. Černý Most.

To znamená, že pozemky v k. ú. Letňany, na nichž se nacházejí místní komunikace a ve kterých vedou inženýrské sítě, dále ty, na kterých jsou přístupové cesty ke vstupům do bytových domů včetně pruhu pozemku v bezprostředním okolí domů, i zbývající pozemky, na nichž by bylo možné realizovat bytovou výstavbu, budou převedeny do vlastnictví HMP. Ihned po uskutečnění tohoto převodu městská část Praha 18 požádá HMP o svěření těchto pozemků do správy.

Vedení městské části Praha 18 uvedené řešení podporuje. O tom svědčí fakt, že na jednání Rady městské části dne 9. června 2010 navrhlo vydat k této směně souhlasné stanovisko. Následně bude směna projednána v Zastupitelstvu HMP.

Jak je patrné, v budoucnu by nic nemělo ohrozit klidné a pohodové bydlení v této lokalitě. V září budou navíc obyvatelé dotčených bytových domů požádáni o vyjádření k návrhu na úpravu vnitrobloku, který bude zahrnovat revitalizaci zeleně a zvýšení počtu parkovacích stání.

Zdroj: Tisková zpráva MČ Praha 18

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.